KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15618443
nr 1561 8443
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 67. Olja på pannå, 43x57 cm, yttermått inklusive ram: 47x60 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 4 september 2023
kl 19:17:41
1/9 23:20:56
100 kr
3/9 03:47:22
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström